"הלכה – להורות וללמד" ערב הסמכת בוגרות תכנית הסמיכה והשקת הספר "ובית הלל אומרים"

ערב ההשקה של הספר "ובית הלל אומרים – פסקי הלכה של רבני ורבנית בית הלל' נערך בעין הנצי"ב והפעם בהתרגשות יתרה.

את הערב פתחנו בטקס מרגש שנערך לכבוד הרבנית רחל קרן והרבנית שלומית פלינט שעמלו והשלימו את תכנית הסמיכה של מדרשת עין הנצי"ב.

את הערב פתח הרב בני לאו על משמעות הסמיכה דרך דמותם של משה ואהרון. שמענו את הרבנית מיכל טיקוצ'ינסקי שדברה על הבשורה והאתגר שמלווים פסיקת הלכה נשית ומהרב בני הולצמן, ראש תכנית הסמיכה, על האתגרים העומדים בפני הנהגה תורנית נשית בקהילה.

לאחר הענקת התעודות זכינו לשמוע מהרבניות המוסמכות החדשות. הרבנית שלומית פלינט שתפה עדות אישית מרגשת על הבחירה להתחיל ללמוד הלכה והרבנית רחל קרן האירה באור חדש את הקשרים העמוקים ששוזרים שמירת הלכה ושלמות חיי המשפחה.

את הערב חתמנו בפאנל סביב הספר החדש של רבני ורבניות בית הלל בהשתתפות: הרב דוד ביגמן, הרבנית מיכל טיקוצ'ינסקי, הרב יהודה גלעד, והרב יצחק בן-דוד. הפאנל סבב סביב השאלה "מה התחדש בבית מדרשנו". כיאה לערב זה שנמצא על התפר בין מסורת וחידוש ניסינו להדרש לשאלות גדולות סביב התחדשות ושינויים בספרות ההלכתית ובעולם ההלכה בכלל.

ברכות גדולות לרבניות המוסמכות החדשות ותודה גדולה למדרשת עין הנצי"ב המארחת ולכל מי שהגיע להתרגש וללמוד איתנו בערב מיוחד זה.לקנית הספר "ובית הלל אומרים" – פסקי הלכה מרבני ורבניות בית הלל"